Víkendová „zašívareň“

Dám vám hádanku: 10 hotových tašiek,   5 rozpracovaných tašiek  a 6  veselých žien  – čo to je?

No predsa jedna víkendová zašiváreň na Liptove:-)

a prečo „zašívareň“?   No baby sa chodia ku mne zašívať 🙂   pokecať, nasmiať sa, zrelaxovať a popritom aj  šiť.  Krásny májový víkend sme zorganizovali  už v poradí druhú našu „zašívareň“. Stretnutie v malom penzióne na Liptove, v krásnom a tichom prostredí pri potôčiku… Ako to všetko začalo?

V určitom životnom období som prišla na to, že šitie je pre mňa obrovský relax.  Pri zvuku šijacieho stroja vypúšťam všetky starosti – zapájam do práce ruky a vypínam negatívne myšlienky. Pri  relaxe v bazéne, saune alebo pri masáži často neviem vypnúť hlavu. Pri šití ju vypnem vždy.

A takto vznikla myšlienka našej zašivárne. Stretnutie úžasných žien, ktoré chcú šiť a len šiť. A popritom sa poriadne nasmiať. No nie je to najväčší relax?

Takto prebiehala moja samotná príprava. Ušiť a rozkresliť strih na tašku, a pripraviť balíčky látok, ktoré boli pre všetky zúčastnené prekvapením. Obrázky s dievčatkami uvideli až naživo, a vôbec netušili, že im niečo chystám. Chvíľku to bolo celkom zaujímavé – aké obrázky si vyberú (niektoré som celkom aj odhadla 🙂  a následne bola veľká tvorivá dilema a výkriky – „ja nemám žiadnu látku k nim ladiacu“ 🙂

Ďalším prekvapením boli pripravené farebné balíčky rôznych zbytkov. Patchwork je tvorivá hra a niekedy nemáme odvahu len tak šiť a tvoriť. A tak som chcela vytvoriť atmosféru tvorivého šitia. Je pravdou, že na kurze boli baby tak pohltené do šitia kabeliek, že z balíčkov nestihli ušiť nič. Ale prezradím vám, že už mi posielajú foto, ako sa pohrali doma s balíčkami. Tak domáca úloha je splnená:-)  ( a ja sa z toho teším:-)

A okrem mojich obľúbených dievčiniek  z dielne dizajnérov „santoro london“ sa šil aj  svetoznámy Gustáv Klimt.  Môžem povedať, že bol nádherný. Tu je len časť z neho

A týmto ďakujem všetkým zúčastneným osôbkam za úžasnú atmosféru, veľa smiechu a relax.. Verím že si to čoskoro zopakujeme:-)

 

Komentáře
    Server Error

    Server Error

    We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

    error 500 | 5. 12. 2022 12:14