„Hande made“ fotenie

Ako zachovať krásny pocit z mojich výrobkov?  

Milujem šitie a celý tvorivý proces. Hranie sa s farbami a látkami a nedočkavé tešenie sa na výsledok. A potom držím hotovú peňaženku v ruke (obal na knihu a všetky ostatné veci) a snažím sa uchovať si ten krásny pocit.

 

Väčšinou sa dlho u mňa neohreje a tak, ako každý čo niečo vyrába, snažím sa to zvečniť na fotke. Siaham rýchlo po foťáku, či skôr po tablete a šup-šup fotím… Zachytávam ten jedinečný a krásny pocit…

A potom nastáva sklamanie. Keď  sa pozriem na svoje foto (veľmi rýchlo a nedbalo urobené – a väčšinou neskoro večer)… som veľmi sklamaná. Ten pocit je preč.

Pěnaženka - folklórna

Kurz fotenia

A tak som sa rozhodla že sa naučím fotiť – priznám sa, že fotenie ma veľmi nebaví. Ale v dobrej partii s profesionálnou fotografkou a na kurze pre úplných začiatočníkov to hádam so svojim starším foťákom vylepším.

Prvá hodina bola pre mňa celkom zúfalá. Na začiatku, kedy som vôbec nerozumela prečo mám nastavovať akési osvetlenie… (ostatné názvy si ani nepamätám) na manuálnom nastavení, keď foťák má automatické nastavenie. Ale v sobotu som sa rozhodla, že aj keď tomu nerozumiem, doma si vyskúšam fotenie s tou trochou vedomostí čo sa na mňa nalepilo. Z výsledných „ix“ fotiek nakoniec som niektoré vybrala.

Zrazu sa mi v počítači stretli spolu fotky   predchádzajúce a teraz nové. Celkom ma to zaujalo a hurá, vyzerá to trošku lepšie (dúfam, že to teraz nebude hodnotiť profesionálny fotograf)

Už teraz sa teším na pokračovanie a na hľadanie správnych uhlov fotografického pohľadu.

A že „handemade“ tvorca to má jednoduché ♥♥

Peňaženka - modrá je dobrá - sada s kľúčenkou

 

Komentáře
    Server Error

    Server Error

    We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

    error 500 | 26. 5. 2022 00:52